Dobro došli u hrvatsku nastavu-riječ koordinatorice HN Stuttgart

Dragi naši roditelji, učenici i prijatelji, kako sadašnji tako i budući.

Šuštanjem lišća i šapatom kiše prvim danima rujna ušuljala se jesenska melankolija na naše ulice, parkove i klupe. Iako smo još nedavno uživali u ljepotama domovine, različitim putovanjima sa svojim najmilijima i stvarali uspomene na još jedno prekrasno ljeto, vrijeme je da se okrenemo novim planovima i počecima.

Vjerujem da mjesec rujan mnogima označava neki novi početak, čak i više nego Nova godina, a pogotovo djeci/učenicima i njihovim roditeljima.

Kako se bliži početak nastavne godine, a učenici su sigurno već i pomalo nestrpljivi kada će početi nastava jer im nedostaju prijatelji (i učitelji/ice) te svakodnevna druženja, isto tako su nestrpljive i učiteljice hrvatske nastave Koordinacije Stuttgart i jedva čekaju s početkom jednog prekrasnog putovanja kroz hrvatsku nastavu s postojećim i novim učenicima koji još nisu otkrili čaroliju ovog putovanja.

Dragi roditelji, iako udaljeni kilometrima od svoje domovine, svoje rodne grude, dragih ljudi i običaja u isčekivanju ponovnim odlazaka u posjet rodnom kraju, upišite svoju djecu na hrvatsku nastavu te im omogućite da barem za vrijeme hrvatske nastave blaguju vrednote materinjeg jezika, uče o svojoj domovini, razmjenjuju iskustva sa svojim vršnjacima i uživaju u druženju.

Uskoro raspored hrvatske nastave po nastavnim mjestima/školama te kontakt podatci učiteljica.

Lijep pozdrav, Sandra Kovačić
Koordinatorica Koordinacije Stuttgart i voditeljica Centra hrvatske nastave

Koordinatorin und Leiterin des Zentrums für Kroatischunterricht

Mercedesstr. 3, 70372 Stuttgart-Bad Cannstatt

objavio: Marija Prpić   datum: 18. 9. 2019.