Nikolinje u Waiblingenu

Ušli smo u najveseliji mjesec u godini, mjesec prosinac. Božićnu čaroliju najljepšeg doba u godini započeli smo 1. prosinca proslavom Nikolinja u organizaciji Hrvatske katoličke zajednice sveti Nikola Tavelić. U programu dočekivanja Svetog Nikole svojim nastupom predstavili su se folkloraši u tradicionalnim hrvatskim nošnjama, prvopričesnici sa svojim zvonkim glasićima zapjevali Svetom Nikoli, a učenici Hrvatske škole nastavnih mjesta Fellbach, Winnenden i Waiblingen u velikom su se broju odazvali slavlju te prigodnim krasnoslovima, božićnim pjesamama i igrokazom pokazali da su najveće vrijednosti ljubav, sreća, mir i radost među ljudima. Nakon izvrsnih nastupa djece u salu je ušetao Nikola i razveselio djecu svojim poklonima.

objavio: Marija Prpić   datum: 12. 12. 2018.

Nikolinje u Waiblingenu

objavio: Marija Prpić   datum: 12. 12. 2018.