Okusi Hrvatske: dvojezični katalog jela hrvatske nematerijalne baštine

Učenici iz Reutlingena, Wernaua i Nürtingena završili su nastavni projekt pod nazivom Okusi Hrvatske, u sklopu kojega su istraživali hrvatsku gastronomiju te preko nje upoznavali hrvatske krajeve, običaje i legende vezane uz pojedina jela. Kao rezultat rada na projektu nastao je dvojezični digitalni katalog jela s liste hrvatske nematerijalne kulturne baštine. Učenici druge i treće razine prevodili su tekstove o jelima na njemački jezik, dok su učenici prve razine osmišljavali ilustraciju za naslovnicu kataloga te pisali sastavke na temu Moje omiljeno hrvatsko jelo, koji su također uvršteni u katalog. Rad je zahtijevao dosta truda i vremena, a djeliće iz naše prve radne inačice kataloga možete vidjeti na priloženima fotografijama. Nadamo se da će vas prelistavanje motivirati da i sami krenete u avanturu otkrivanja hrvatske gastronomske baštine te se okušate u pripremi nekoga od brojnih hrvatskih tradicijskih jela.

Priloženi dokumenti:
Foto_1.png (1.35 MB)
Foto_2.png (1.68 MB)
Foto_3.png (1.67 MB)
Foto_4.png (1.76 MB)
Foto_5.png (1.78 MB)
Foto_6.png (1.59 MB)

objavio: Marija Prpić   datum: 2. 6. 2019.

Okusi Hrvatske: dvojezični katalog jela hrvatske nematerijalne baštine

Priloženi dokumenti:
Foto_1.png (1.35 MB)
Foto_2.png (1.68 MB)
Foto_3.png (1.67 MB)
Foto_4.png (1.76 MB)
Foto_5.png (1.78 MB)
Foto_6.png (1.59 MB)

objavio: Marija Prpić   datum: 2. 6. 2019.