Pokrenite hrvatsku nastavu u svome mjestu stanovanja!

Željeli biste upisati svoje dijete na hrvatsku nastavu, ali u vašem mjestu ili u bližoj okolici ne postoji mogućnost pohađanja hrvatske nastave? Možete kontaktirati susjede, poznanike i prijatelje koji su također zainteresirani za upis djeteta na nastavu hrvatskoga jezika i kulture. Za otvaranje novoga nastavnoga mjesta dovoljno je 15 kandidata od predškolske dobi pa sve do 18. godine života. Dobrodošli su svi učenici – oni koji dobro i oni koji slabije govore hrvatski jezik. Na nastavi djeca svih uzrasta i razina predznanja uče hrvatski jezik te usvajaju znanja iz hrvatske povijesti, zemljopisa i kulture; druže se i stječu nova prijateljstva te imaju priliku sudjelovati na brojnim izvannastavnim aktivnostima (radionice, izložbe, kvizovi, predstave, izleti, filmske projekcije). Za sve dodatne informacije o mogućnosti otvaranja novoga nastavnoga mjesta javite se najkasnije do 10. veljače na e-adresu: hrvatska.nastava.stuttgart@googlemail.com.

Napominjemo da su upisi u postojeća nastavna mjesta mogući tijekom cijele školske godine – dakle, još uvijek niste zakasnili upisati svoje dijete!

objavio: Ivana Nosić   datum: 11. 1. 2022.

Pokrenite hrvatsku nastavu u svome mjestu stanovanja!

objavio: Ivana Nosić   datum: 11. 1. 2022.