Sudjelovanje učenika hrvatske nastave iz Reutlingena na međunarodnom fotografskom natječaju Bog, Hrvatska – pozdrav iz zavičaja 2

BOG, HRVATSKA! – POZDRAV IZ ZAVIČAJA naslov je fotografskoga natječaja upućenoga učenicima hrvatskih dopunskih škola diljem svijeta te djeci hrvatskih iseljenika, u dobi od 8 do 16 godina. To je ujedno i naslov putujuće međunarodne izložbe, koja obuhvaća 40  fotografija koje je stručna komisija izabrala među brojnim radovima pristiglim na natječaj pod pokroviteljstvom Središnjega državnoga ureda za Hrvate izvan RH.

Putujuća izložba otvorena je 26. svibnja u Rimu na susretu hrvatskih zajednica iz Rima, Molizea i Baden-Württemberga. Na izložbi su predstavljeni i radovi učenika iz Reutlingena: Martina Jurić, Stipe i Ivan Soldo, Valentin Pavlović i Nikolina Nosić predstavili su fotografijom djelić tradicije svoga kraja te dobili priliku da njihovi uradci obiđu brojna mjesta u Italiji i Hrvatskoj. Pritom je prvo mjesto otišlo upravo u Reutlingen, i to našoj Nikolini, koja je izradila fotografiju zovnice Dalmatinske zagore, na čijem dnu stoji šaka uspomena iz davnih vremena ispunjenih pjesmom mladih pastirica i pastira.

Čestitamo pobjednici i svim učenicima čiji su radovi odabrani za izložbu, o kojoj više možete pročitati na http://www.mosaicoitalocroato.com/.

Priloženi dokumenti:
Zovnica.jpg (245.54 KB)

objavio: Ivana Nosić   datum: 26. 6. 2022.

Priloženi dokumenti:
Zovnica.jpg (245.54 KB)

objavio: Ivana Nosić   datum: 26. 6. 2022.