Održan sportski susret učenika hrvatske nastave u Baden-Württembergu – Calw 2022.

Tradicionalni sportski turnir hrvatske nastave održan je 9. srpnja 2022. Domaćin ovogodišnjeg turnira bila je Koordinacija Mannheim, odnosno nastavno mjesto Calw i učiteljica hrvatske nastave Andrea Jakopiček, koja je, uz pomoć predsjednika NK Zrinski Rolanda Jelića, obavila ogroman posao organizacije susreta. Također, tu su i koordinatori  Koordinacije Mannheim (Antonija Pavlović), Stuttgart (Ivana Nosić) i Ulm (Matko Đevoić) s učiteljima hrvatske nastave, koji su uložili velik trud u planiranje i provedbu turnira.  Na turniru se okupilo oko 600 ljudi, a sudjelovalo je 300 učenika. Ove je godine program uz nogomet obogaćen i starim igrama, kao što su skakanje u vrećama, potezanje konopa, bacanje obruča, kike robe, trčanje zavezanih nogu, nošenje loptica na žlici i kamena s ramena. U natjecateljskoj su se atmosferi djeca odlično zabavila i dobila priliku upoznati vršnjake. Za sudjelovanje su učenici nagrađeni medaljama, a oni najbolji dobili su pehare. Sadržaja nije nedostajalo ni za ostale posjetitelje jer su oni najmanji imali kreativni kutak i fotokutak. Zahvaljujući gospodi Krunoslavu Rožiću i Darku Štefanoviću posjetitelji su se mogli počastiti rekvizitima iz Lijepe Naše i tako sebi osigurati uspomenu na turnir. Nitko nije ostao gladan zahvaljujući NK Zrinski, koji je zaslužan za pripremu hrane i pića; mamama polaznika hrvatske nastave, koje su pripremile kolače te palačinkarnici „Pierre“,  koja je kao šećer na kraju razveselila goste, posebice one najmanje, najboljim palačinkama u gradu i okolici.

Nazočnima se na početku obratila voditeljica programa sportskoga susreta Ivana Nosić, koordinatorica Koordinacije Stuttgart i voditeljica Centra hrvatske nastave u Stuttgartu. Program je svečano započeo hrvatskom i njemačkom himnom, nakon čega su slijedili prigodni govori konzula Generalnog konzulata RH u Stuttgartu Ivana Bulaje, koordinatorice Koordinacije Mannheim Antonije Pavlović, predstavnika grada Calwa, doktora Bernhardta Plapperta, predsjednika NK Zrinski Rolanda Jelića, predsjednika Hrvatske kulturne zajednice Calw Ivice Laškarina i voditelja Hrvatske katoličke zajednice Nagold, Freudenstadt i Calw fra Željka Bakovića. Proglašenjem pobjednika i podjelom pehara, program je završio. Završne riječi zahvale pripale su učiteljici Andrei Jakopiček.

Ovogodišnji sportski susret ima i posebnu značajku jer se održao u godini 30. obljetnice osnutka hrvatske nastave u Baden-Württembergu, a i što su učenici hrvatske nastave i ostali sudionici nakon duge dvije pandemijske godine dobili priliku opet osnažiti zajedništvo, ljubav prema domovini, sportski duh te steći lijepe uspomene. Radosno iščekujemo sljedeću priliku za ponovni (sportski) susret!

Priloženi dokumenti:
Foto.jpg (93.86 KB)
Foto_3.jpg (77.60 KB)
Foto_4.jpg (1.05 MB)
Foto_5.jpg (858.61 KB)
Foto_6.jpg (1.55 MB)
Foto_7.jpg (104.18 KB)
Foto_8.jpg (315.41 KB)
Foto_9.jpg (458.91 KB)
Foto_10.jpg (675.46 KB)
Foto_11.jpg (272.86 KB)
Foto_12.jpg (376.79 KB)
Foto_13.jpg (511.24 KB)
Foto_14.jpg (515.91 KB)
Foto_15.jpg (1,022.01 KB)
Foto_16.jpeg (714.86 KB)

objavio: Sara Lerga   datum: 15. 7. 2022.

Priloženi dokumenti:
Foto.jpg (93.86 KB)
Foto_3.jpg (77.60 KB)
Foto_4.jpg (1.05 MB)
Foto_5.jpg (858.61 KB)
Foto_6.jpg (1.55 MB)
Foto_7.jpg (104.18 KB)
Foto_8.jpg (315.41 KB)
Foto_9.jpg (458.91 KB)
Foto_10.jpg (675.46 KB)
Foto_11.jpg (272.86 KB)
Foto_12.jpg (376.79 KB)
Foto_13.jpg (511.24 KB)
Foto_14.jpg (515.91 KB)
Foto_15.jpg (1,022.01 KB)
Foto_16.jpeg (714.86 KB)

objavio: Sara Lerga   datum: 15. 7. 2022.