Koordinatorica Marija Borović

Nakon završetka mandata koordinatorici i voditeljici Centra hrvatske nastave, kolegici Ivani Nosić, od rujna je novi četverogodišnji mandat preuzela Marija Borović.

Njeno predstavljanje možete niže pročitati.

"Rođena sam 1990. godine u Rijeci. Nakon završetka studija, prvi mandat (od 2016. do 2020. godine) u hrvatskoj nastavi u inozemstvu odradila sam kao učiteljica, a zatim i koordinatorica Koordinacije Mannheim na sljedećim nastavnim mjestima: Calw, Nagold, Haiterbach, Karlsruhe i Ettlingen. U dragoj uspomeni prvoga mandata ostat će mi činjenica da smo u pokrajini Baden-Württemberg (a prvi puta uopće u svijetu!) proveli certificiranje A2 razine hrvatskoga jezika za učenike koji pohađaju hrvatsku nastavu. Iste smo godine osvojili i Večernjakovu domovnicu u kategoriji najuspješnijih udruga Hrvata u iseljeništvu. U rujnu 2022. godine dobivanjem novoga mandata preuzela sam Koordinaciju Stuttgart te mjesto voditeljice Centra hrvatske nastave. Jedno vrijeme radila sam kao docentica hrvatskoga jezika u školi stranih jezika te sam predavala hrvatski kao strani jezik (A1, B2 i C1 razinu). Volim smijeh, dobre ljude i timski rad!"

Dragi roditelji i učenici, radujem se druženju s vama! Za sva pitanja možete se obratiti na dobro poznati broj Centra hrvatske nastave 0711 55346341 ili putem maila na info.stuttgart@kroatische-schule.de

objavio: Sara Lerga   datum: 9. 9. 2022.

Koordinatorica Marija Borović

Njeno predstavljanje možete niže pročitati.

objavio: Sara Lerga   datum: 9. 9. 2022.